Zidane publikon listën me lojtarët e ftuar kundër PSG

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane ka ftuar gjithë skuadrën, duke përfshirë Carvajal (i suspenduar) dhe Vallejo (i dëmtuar), për ndeshjen e nesërme ndaj PSG-së në Bernabeu.

Tekniku e di rëndësinë e kësaj ndeshje dhe ka dëshiruar që të gjithë lojtarët të jenë të bashkuar dhe sa më afër ta motivojnë njëri tjetrin në ndeshjen e nesërme me fillim në ora 20:45.

Kjo është lista e të gjithë lojtarëve të ftuar për ndeshjen e nesërme:

Portjerët: Keylor Navas, Casilla & Luca.

Mbrojtësit: Carvajal, Vallejo, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo, Theo & Achraf.

Mesfushorët: Kroos, Modric, Casemiro, Llorente, Asensio, Isco, Kovacic & Ceballos.

Sulmuesit: Cristiano Ronaldo, Benzema, Bale, Lucas Vázquez & Mayoral.