Policia e Kosovës ka njoftuar se pasditen e së premtes është zhdukur një vajzë e mitur në Fushë Kosovë.

Rastin në polici e ka lajmëruar babai i vajzës. Sipas policisë ankuesi mashkull shkali kishte thënë se vajza e mitur kishte dal nga shtëpia dhe nuk është kthyer me.

Njësia përkatëse policore është duke hetuar rastin.