Zgjedhjet në Drenas, ja nga sa vëzhgues kanë PDK, LDK, Nisma dhe AKR

Të dielën, 4 dhjetor, do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Komunën e Drenasit.

Loading...

Partitë politike do të kenë edhe vëzhguesit e tyre në vendvotime, transmeton Koha.net.

Sipas Valmir Ismailit nga Democracy Plus, PDK prin me vëzhgues, 261 persona.

Pas PDK-së është NISMA me 90, LDK-ja me 82 e AKR-ja me 73.