Wilder – Fury, ja cilat programe e transmetojnë meçin

Deontay Wilder dhe Tyson Fury do ndeshen nesër, nga ora 6 e mëngjesit, për titullin e peshave të rënda WBC.

Ky meç është jashtëzakonisht i mirëpritur edhe nga kontinenti evropian, edhe pse nuk e ka orarin e përshtatshëm, shkruan Periskopi.

Përballja mes dyshes, që nuk njohin ende asnjë humbje, do transmetohet në formën e ‘Box Office’, ose përndryshe ‘paguaj për të parë’.

Gjithsesi, çmimi për ta parë këtë përplasje është 20 funta, ndërsa më poshtë keni emrat e televizioneve që do ta transmetojnë direkt meçin. /Periskopi/

Image may contain: text