Vrasje e rëndë në tentativë te Gryka e Llapushnikut, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar personin e kërkuar për veprën penale ‘vrasje e rëndë në tentativë’, transmeton Drencia Press

Loading...

Në njoftimin zyrtar të policisë së Kosovës thuhet se në rrugën “Gryka e Llapushnikut”, Prishtinë, është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar i cili dyshohet për kryerje të veprës penale ‘vrasje e rëndë në tentativë’.

Prokurori i shtetit të dyshuarit ia ka shqiptuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji. I dyshuari gjendet në trajtim mjekësor në QKUK dhe është në përkujdesje të Shërbimit Korrektues të Kosovës. /Drencia Press/