Vodhi rroba në dyqan, rrihet nga nëna dhe kryetari i komunës në mesin e shumë njerëzve

 

Një grua ka vuajtur një dënim përulës dhe të dhimbshëm kur ajo u akuzua për  vjedhje të rrobave, nga një dyqan në lokacionin ku banon.

Tomasa Tzoc Tipaz, 35 vjeç, u detyrua të binte në gjunjë para një turme të madhe në San Antonio në lindje të Guatemalës, dhe u rrah nga nëna e saj, transmeton Indeksonline.

Mediat njoftuan se ajo u pezullua 15 herë, së pari nga nëna e saj dhe më pas nga kryetari i komunës.

Tzoc Tipaz thuhet se u kap duke vjedhur dhe pasi refuzoi të pranoj aktin para autoriteteve lokale, u dha urdhër që të rrihej.

Tipaz nis të qajë nga dhimbjet e goditjeve që mori duke mos ndaluar dot as lotët. Gruaja më pas kërkon falje për veprën e bërë teksa shihet se përqafon nënën./Indeksonline/