Manchester City arriti të fitonte 2-1 përballë kryesuesve të Liverpoolit, që ishin ende të pamposhtur në kampionat këtë sezon.

Djemtë e Guardiolës u treguan cinik dhe rihapën luftën për titull. Megjithatë,  John Stones ka qenë protagonist i një episiodi që mund të kishte vendosur shumë.

Ai largoi topin vetëm 11 milimetra përpara se ai të kalonte i gjithi vijën fatale dhe të akordohej gol për Liverpoolin.

Teknologjia ishte ajo që i erdhi në ndihmë gjigandit të Cityt.

Image

Futbollisti e ka riparë këtë veprim të tijin pas takimit përmes pamjeve filmike.

Në faqen zyrtare të klubit të Manchester Cityt është shpërndarë video e reagimit të tij, ku dallohen 2 protagonistët kryesorë të rastit, Stones dhe Ederson.

Embedded video

Manchester City

@ManCity

Yes John, it was a pretty close call! 😅

2,460 people are talking about this