Minutat e fundit të ndeshjes mes St. Liege dhe Sevillas ishin dramatike ndërsa vendasit morën një fitore minimale 1-0 në duelin e vlefshëm për Europa League.

Në minutën e 92’ mbrojtësi Simon Kjær ktheu keq topin duke mos parë portierin që kishte lënë katërkëndëshin.

Është gati e pabesueshme pasi portieri Vaclik nuk u dorëzua deri në fund, dhe e përplasi topin në shtyllë, duke e mos e lënë të kalonte vijën fatale.

Por drama nuk përfundon me kaq pasi aksioni vazhdoi por lojtari tjetër i Standardit gaboi ndërsa topi këtë herë u përplas me traun e portës.