U luajt në “Anfield Road” ndeshja më e rëndësishme e javës së 34-t e Premierligës angleze mes Liverpoolit dhe Chelseat, shkruan Syri.net.

Liverpooli fitoi me rezultatin e pastër 2-0, duke ia rimarrë kreun Manchester Cityt me 2 pikë më shumë, por skuadra e Guardiolës ka luajtur një ndeshje më pak.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, por në të dytën shpërthen Liverpooli.

Mane në minutën e 51-të me kokë i dha avantazhin resave, teksa dy minuta më pas, Salah me një predhë nga jashtë zone realizon supergolin që i siguron fitoren Liverpoolit.