Real Madridi po luan kundër ekipit modest Melilla ndeshjen e vlefshme për Kupën e Mbretit, shkruan Syri.net.

Kjo është ndeshja e parë e madrilenëve nën drejtimin e Santiago Solarit.

Benzema ka realizuar në minutën e 28-të golin e parë, i cili është dhe i pari i “epokës Solari”.

Tashmë po luhet pjesa e dytë, ku Reali udhëheq në transfertë me rezultatin 2-0.