Vetura bie në lumë, nxirret pas disa orësh trupi i pa jetë i shoferit

Mëngjesin e së enjtes, në aksin Maliq-Korçë, një makinë ka dalë nga rruga dhe ka rënë në lumë.

Loading...

Aksidenti ndodhi në orët e para të mëngjesit.

Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia tej normave të lejuara.

24-vjeçari Gjergji Elmazi, dyshohet se ka parakaluar mjetin e një shoku të tij teksa udhëtonin mbi urë.

Për pasojë, mjeti tip Benz humbi kontrollin, duke përfunduar në ujrat e lumit Devoll./TCh/