Vetaksidentohet një person në Ferizaj

Raportohet se i dyshuari mashkull duke drejtuar veturën dyshohet nga pakujdesia dhe duke mos përshtatur shpejtësinë me kushtet e rrugës është rrokullisur

Si pasojë e kësaj, vetë drejtuesi pëson lëndime trupore dhe dërgohet për tretman mjekësor në QKUK, thuhet në raportin e policisë.