Sot shënohet 106 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë, shkruan GazetaBlic.

Këtë shënim të përvjetorit e kanë uruar shqiptar anembanë botës.

Në mesin e tyre edhe aktori i njohur, Vedat Bajrami i cili në rrjetin social ‘Instagram‘ ku shfaqet me dy anëtarët e tjerë të grupit humoristik ‘Stupcat‘, ka uruar festën.

‘Urime gjithë Shqiptarëve Dita e shpalljes së pavarësisë 28 Nëntori, është një ndër ditët më të ndritshme dhe ndër më të mëdhatë të rilindjes sonë kombëtare’, ka shkruar Vedati krahas fotografisë së publikuar.

Shikojeni foton:

Ndryshe, Vedati bashkë me dy kolegët e tij njihen si aktoret të cilët e bëjnë humorin me të mirë dhe ka vite që janë pjesë e aktrimit./GazetaBlic/