Ylli i Disney Channel Cameron Boyce vdiq të shtunën në gjumë.

Aktori 20-vjeçar, i cili luajti në disa shfaqje të Disney duke përfshirë “Pasardhësit”, nuk arriti të mbijetojë pasi doktorët nxituan në shtëpinë e tij.

Familja e Cameron tha se kishte një gjendje mjekësore të vazhdueshme dhe vdiq gjumë.

Cameron luajti në të dyja ‘seriale’ dhe filma ‘Descendants’. Ai po filmonte një shfaqje të re HBO, “Zonja Fletcher”./Indeksonline/

No tags for this post.