Urimi i bashkëshortes së Milaim Zekës për ditëlindjen e 56-të të tij

Sot është një ditë e veçantë për deputetin nga radhët e NISMA-s, Milaim Zekën, shkruan GazetaBlic.

Ai feston 56 vjetorin e lindjes.

E në mesin e urimeve të shumta, ai më i veçanti ka ardhur nga bashkëshortja e tij, Edlira.

“Dashni edhe 100🎈. Po ti perkujtoj do foto sa me të tregu shkurtimisht prej kur ia ke nis e ku je tash, në rast se ke harru që nuk ke lind deputet 😂 Për fund edhe nje porosi nga Gandi, jo nga unë, se gruja nuk ngohet por nihet 😜

Paç nje jetë të gjatë e të lumtur, me më pak sfida nga këto që na kanë ndjekur gjatë 14 viteve të fundit. Më pak akuza të stisura e më shumë punë. Më pak arrestime e më shumë draft ligje e seanca plenare. Me më shumë suksese në përpjekjet e tua për ta bërë këtë cep të botës që quhet Kosovë një vend me të mirë për femijët tanë dhe të gjithë qytetarëve të vet. Me më shume bashkëpunim nga ata që vërtetë e duan vendin e vet dhe jo veç që e shfrytezojnë atë. Me sa më shume dashni dhe shëndet. E jotja”, ka shkruar Edlira në Facebook.