Turpëron portierin me një supergol, më pas çudit me veprimin e tij

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur gjatë një ndeshje në kampionatin indian të futbollit.

Loading...

Njëri prej sulmuesve të ekipit goditi penalltinë e fituar nga ekipi i tij dhe e realizoi gol në stilin “panenka”.

Realizimi ishte perfekt dhe u shënua një gol i bukur, por veprimi i sulmuesit pas golit i shtangu të gjithë.

Atij i erdhi keq kur pa portierin që u turpërua keq dhe shkoi afër tij duke i kërkuar falje.

Fillimisht të gjithë mendua se do të tallej me të, por nuk ndodhi kështu. Gjesti i këtij futbollisti ka bërë menjëherë xhiron e internetit.