Ardhja e Arijanet Muric për ta përfaqësuar Kosovën ka vënë në dyshim pozitën e kapitenit, Samir Ujkani.

Trajneri i Kosovës në një intervistë për Supersport ka folur për këtë rivalitet, shkruan Indeksonline.

“Tani nuk vendosi cili është portieri i parë për Kosovën. Duhet të shohë në stërvitje dhe duhet të vendos cili do të jetë i pari dhe i dyti”, ka thënë Challandes.

“Jam i lumtur që kemi tre portier të mirë. Edhe Bekaj është mjaft i talentuar. Nuk jam i frikësuar gjatë kësaj jave. Duhet të bëjë punën time si trajner, të shoh dhe të vendos”, vazhdoi trajneri.

“Duhet të ftoj të dy portierët për kompeticionin tjetër që është kualifikimi për Kupën e Evropës”, tha ndër të tjerash Bernard Challandes. /IndeksOnline/