Tottenhami do të takohet me Arsenalin në Kupë, ja kur do të zhvillohet derbi

Menjëherë pas ndeshjeve të luajtura gjatë mbrëmjes së mërkurë, është hedhur shorti i çerekfinaleve të Carabao Cup. Chelsea mposhti Derby-n e Lampard, ndërsa Arsenal dhe Tottenham, Blackpool dhe West Ham.

Megjithëse ka akoma edhe një ndeshje për t’u luajtur, shorti është zhvilluar dhe kemi çiftet që do të luajnë në çerekfinale.

Arsenal do të ndeshet me Tottenham në derbi. Leicester ose Southampton do të ndeshen me fituesin e Manchester City-Fulham që luhet nesër.

Middlesbrough do të përballet me Burton ndërsa Chelsea do të ketë një sfidë të vështirë me Bournemouth.

Ndeshjet do të zhvillohen më 17 dhjetor.