Presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu, nuk mund të mos ishte i mërzitur pas eliminimit të ekipit të tij, i cili shkonte në “Anfield” me avantazhin e tre golave.

Nuk duhet të ndodhte si ndaj Romës vitin e shkuar. Jemi të gjithë të mërzitur, futbollistët të parët, pastaj drejtuesit dhe tifozët. Nuk di t’i jap një shpjegim kësaj humbje me katër gola”, deklaroi presidenti i katalanasve.