Takohen sërish Ali Ahmetit e Menduh Thaçi, konsultohen para takimit të liderëve (Video)

Para se të fillojë raundi i dytë të takimit të liderëve, krerët e BDI-së dhe PDSH-së, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi sot sërish janë ulur bashkë.
Në fotografi shihen Ahmeti dhe Thaçi duke diskutuar, të shoqëruar edhe nga deputeti Artan Grubi dhe sekretari i BDI-së Abdilaqim Ademi.

Edhe në takimin e javës së kaluar dy liderët shqiptarë gjatë pauzës së takimit ishin ulur bashkë, ndërsa për këtë pati reagimi të ndryshme pasi ato njihen për antagonizmat mes tyre.

2

Në këtë raund të dytë të takimit të liderëve që mbahet sot në Klubin e deputetëve, pritet të detajohen gjërat se si do të vazhdojë më tej procesi politik, pasi javën e kaluar liderët Nikolla Gruevski, Ali Ahmeti, Zoran Zaev e Menduh Thaçi u dakorduan vetëm për kornizat e dialogut dhe për protesta të qeta.

Ahmeti e Thaçi janë parë të takohen edhe gjatë pauzës së takmit të liderëve.

Aty shihet teksa del edhe kryeministri Nikola Gruevski, i shoqëruar me ministrin e Jashtëm, Nikola Popovski.