Ballina Etiketimet VV

Etiketim: VV

Lajmi i Fundit: “VV ka fituar zgjedhjet, edhe pas numërimit të...

Në QNR është duke vazhduar procesi i numërimit të votave nga Diaspora, për të nisur më pas me numërimin e votave me kusht dhe...

Sot takohen ekipet e LVV dhe LDK

Ekipet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do të takohen për t’u dakorduar për programin qeverisës. Kështu ka deklaruar Vjosa Osmani e...

Çfarë po ndodhë me Molliqajn? E bën LIKE takimin VV-LDK!

Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i...

Publikohet detaji i parë i ‘marrëveshjes’ Kurti – Mustafa

Kandidati për deputet nga Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ka një qasje shumë konstruktive nga LDK e Vetëvendosje dhe shenjat janë që do...

Konjufca tregon tri ministritë e preferuara të Vetëvendosjes në bashkëqeverisje

Kandidati për deputet nga Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur për preferencat e këtij subjekti për udhëheqjen e ministrive të caktuara. Konjufca në “Debat Plus” me...

Fillon takimi ndërmjet Kurtit, Mustafës e Osmanit!

Para pak çastesh ka nisur takimi ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe të...

Salih Zyba flet pasi e kërcënoi në Facebook Shpend Ahmetin

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që e nxorën partinë e tij si të parën, kërcënoi ish-partiakun e...

Albin Kurti aderon në Vetëvendosje

Vetëvendosje po pranon aderime të reja në parti ditët pas përfundimit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Por, aderimi i djeshëm në këtë parti është më...

Të përbashkëtat dhe dallimet e LVV-së dhe LDK-së

Programet ekonomike të dy partive me më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizjës Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK),...

Kreatori i fushatës së Obamës ishte edhe kreatori i fushatës së...

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit duke e lërë pas LDK-në dhe PDK-në. Kjo ishte hera e parë që zgjedhjet i...