Ballina Etiketimet Levizja Vetevendosje

Etiketim: Levizja Vetevendosje

Vjen lajmi i fundit për bisedimet në koalicion mes VV-së dhe...

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka sqaruar se nuk ka pezullim të diskutimeve me Lëvizjen Vetëvendosje, për arritjen e koalicionit mes...

Konjufca tregon tri ministritë e preferuara të Vetëvendosjes në bashkëqeverisje

Kandidati për deputet nga Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur për preferencat e këtij subjekti për udhëheqjen e ministrive të caktuara. Konjufca në “Debat Plus” me...

Fisnik Ismaili dëshiron të kthehet në Vetëvendosje, por ky është kushti...

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, dhe i PSD-së, Fisnik Ismaili po kërkon 10 mijë ‘like’ për t’u kthyer në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai përmes një shkrimi ka ironizuar...

Vetëvendosje ia merr PDK-së edhe një bastion

Rezultati i zgjedhjeve të jashtëzakonshme të gjashtë tetorit ka befasuar në disa komuna, përfshirë këtu edhe Komunën e Kaçanikut. Derisa e njejta për vite me...

Këto komuna i ka fituar Vetëvendosja

Në bazë të të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së, nga 95,88% e vendvotimeve të numëruara, Vetëvendosja ka fituar në Prishtinë, Gjilan, Ferizaj,...

Vetëvendosje deklason LDK-në në Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje është duke fituar bindshëm në qytetin e Gjilanit.Në qytetin e Gjilanit janë numëruar 127 nga 129 vendvotime apo 98.45 për qind të...

Komunat që ia fituan zgjedhjet Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje sipas rezultateve të deritashme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po prin në nëntë komuna.LVV po prin në shumicën e qendrave kryesore. Lëvizja...

Kurti e Selimi me tubim në Drenas: Erdhi dita e Drenicës...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti tha sot në Drenas se kjo parti nuk ka qenë kurrë më afër fitores.Ai premtoi se...

Reperi i njohur kosovar i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se reperi kosovarë, Don Arbas, është bërë pjesë e kësaj partie, transmeton Klan Kosova. “Artan...

Njihuni me kandidatin për deputet të VV’së që i del në...

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Yll Rugova, ka bërë një postim interesant në rrjete sociale. Sipas tij, PDK’ja nuk po blen...