Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Rrahet personi që shiste bileta në mënyrë ilegale

Një person afër stadiumit është rrahur nga persona të panjohur pasi që kishte provuar të shiste bileta në mënyrë ilegale.Sipas burimeve të IndeksOnline ai...

Mini Shengeni ballkanik, pa Kosovën

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me Presidentin serb, Alexandar Vucic dhe...

Kosova apo Shqipëria: Cila do të duhej të kualifikohej në Evropian...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur se cila prej kombëtareve shqiptare do të dëshironte të kualifikohej në Kampionatin Evropian të Futbollit. I pyetur...

Dalin në shitje fanellat e reja të Kosovës, ky është çmimi...

Kompania zvicerane ‘Fourteen’ ka nxjerrë në shitje fanellat e reja të Përfaqësueses së Kosovës. “Dardanët” debutuan me fanellat e reja në ndeshjen kundër Anglisë të...

Albin Kurti: Flamurin dhe himnin e Kosovës do t’i respektoj edhe...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas një tubimi me bashkatdhetarë në Berlin të Gjermanisë ka folur për simbolet shtetërore të cilat është shprehur...

Policia angleze falënderon tifozët kosovarë

Ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës të martën, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, shkoi për mrekulli, transmeton zeri.infoAnglia triumfoi me...

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga...

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin...

Ja ku përfunduan këpucët e Sterling pas ndeshjes me Kosovën

Angli triumfoi 5:3 ndaj Kosovës mbrëmë në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2020. Pas përfundimit të ndeshjes, sulmuesi Raheem Sterling...

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në...

“E çoi në shitore futbollistin anglez” – kjo video e Mërgim...

Një moment gjatë ndeshjes Angli-Kosovë, kur mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, bën lëvizje mashtruese ndaj mbrojtësit anglez, Ben Chilëwell, është bërë hit në internet.Madje,...