Ballina Etiketimet Drenas

Etiketim: Drenas

Gjeni të gjitha lajmet nga Komuna e Drenasit shpejt, drejt dhe saktë vetëm në portalin më të shpejt në rajon – DRENCA PRESS

Këta pritet të jenë deputetët e PDK’së nga Drenasi

PDK e Drensit në zgjedhjet e 6 tetorit garoj me pesë kandidatë. Sipas një liste të publikuar së fundmi, PDK’së pritet t’i takojnë 24 ulëse...

Sejdi Hoxha arrin votat për deputet, ndër 15 më të votuarit...

Kryetari i Degës së PDK-së në Drenas, Sejdi Hoxha do te jetë pjesë e Kuvendit te Kosoves. Burime brenda PDK-së bëjnë të ditur se z....
Drenas

Komuna e Drenasit shpall konkurs për 160 bursa për studentë

Komuna e Drenasit ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave për studentët e kësaj komune që studiojnë në universitetet publike për vitin akademik 2019-2020. Në...

Tentohet të grabitet një fëmijë në Drenas

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka tentuar që t’a marrë fëmijën...

Afër 50 % e votave në Drenas, ja rezultati

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numrin zyrtar të votave. Në komunën e Drenasit gjendja momentale është kështu. PDK 64.23% të votave, Nisma-AKR -PD 8.57% ,...

Drenas, bariu has në mjet shpërthyes

Policia e Kosovës ka raportuar se në Baicë të Drenasit një bari duke kullotur bagëtitë, ka hasur në një mjet shpërthyes, skruan DrenicaPress“Ankuesi mashkull...

Fajde në Drenicë, 1 i arrestuar

Një person është arrestuar në Drenas, shkruan Drenica PressLajmi është bërë i ditur nga policia e Kosovës ku thuhet:FAJDE/ARMËMBAJTJE PA LEJEDrenas 02.10.2019 – 14:30....
drenas

Arrestohet personi i kërkuar në Drenas

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar personin e kërkuar në Drenas, shkruan Drenica PressNë njoftimin e policisë së Kosovës thuhet:Gllogoc...

Lajmi i Fundit: Sapo ndodhi aksident komunikacioni në Drenas, tre persona...

Para pak minutash ka ndodhur një aksident komunikacioni në Drenas, ku janë përfshirë dy makina, shkruan Drenica Press. Sipas burimeve të Drenica Press në këtë...

Sejdi Hoxha: Faleminderit vendlindja ime, faleminderit bastione të fuqishme të PDK’së

Kryetari i degës së PDK’së në Drenas, Sejdi Hoxha ka takuar banorët e fshatrave Krajkovë, Damanek dhe Baicë të Drenasit, shkruan Drenica PressHoxha gjatë...