Sonte lansohet dokumentari për Lalushin, flasin Cima, Afërdia Demaku, Shaqir Cërvadiku … |Video

Jeta dhe vepra e artistit të njohur kosovar Lalushi është përmbledhur në një dokumentar në të cilin do të flasin edhe disa prej emrave të njohur të humorit dhe muzikës kosovare.

Dokumentari do të zbuloj të pathëna që nuk janë thënë deri më tani dhe të cilat do të keni mundësi t’i mësoni bashkëpuntor të afërt të Lalushit në këtë dokumentar.

Dokumentari për Lalushin do të transmetohet sonte nga ora 20.00 në kanalin ArtLali në Youtube, ku mund ta shikojnë të gjithë ata që janë kurioz të dijnë më shumë për jetën e artistit të njohur kosovar.

Në këtë dokumentar do të flasin edhe emra si Rasim Thaçi- Cima, Adhurim Demi, Aferdita Demaku, etj.