Shqipëria një ‘Kolumbi’ e vogël… Ja sa ton drogë kane kaluar nga vendi

Shqipëria tashmë është kthyer në qendrën e prodhimit të të trafikimit të lëndëve narkotike. Përgjatë dy muajve të fundit, në Greqi janë kapur 3 ton kanabis të cilat vinin nga Greqia.

Loading...

Ndërkohë që policia greke po vijon operacionin dhe ka kapur në Kostur 155 kg kanabis, të cilat u gjendeshin në 2 mjetet e ndaluara në kufirin e gjelbër.

Mjeti i parë kishte drejtues një shtetas shqiptar 34-vjeç dhe pasagjer një tjetër shtetas shqiptar 30-vjeç ndërsa mjeti tjetër kishte shofer një shtetas shqiptar të moshës 25-vjeç.

Në një nga mjetet u gjeten dhe sekuestruan 6 çanta që përmbanin 149 pako me 155 kg e 855 gram kanabis.

Policia ka vënë në pranga të tre shqiptarët.

Nga informacionet mësohet se dy të parët funksiononin per hapjen e rruges. U sekuestruan 2000 euro, 4 celularë e 7 karta SIM.