Shpërthen aktori i njohur: Ky vend qeverisët nga hajdutët, askush nuk e çau trapin kur…

Aktori i njohur, Bujar Asqeriu ka reaguar ashpër ndaj klasës politike lidhur me debatin më të fundit mes artisteve dhe Ministrise se Kultures per godinen e re te Teatrit Kombetar.

Loading...

“Artisti më i mirë merr një rrogë sa nëpunësja më e ulët e shtetit. Zoti i paftë ata që vjedhin, ia kam lene Zotit”- ka thene ai, duke shtuar se “nga jeta ikën artistët më të njohur dhe askush nuk e çau trapin për ta”.

Asqeriu ne deklaraten e bere per mediat jashte ambienteve te teatit, kujtoi te madhin Bujar Lako, qe jetonte në një dhomë 50 metra katror dhe askush nuk u kujtua.

“Ky vend qeveriset nga hajdute, qe vjedhin edhe 100 lekeshin e dosjeve dhe stilolapsave dhe ne na hedhin nje kocke dhe tallen me ne”- tha ai.