Shirat e rrëmbyeshëm lanë të vdekur të paktën 13 persona

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën si pasojë e shirave të rrëmbyeshme të cilat kanë goditur këtë fundjavë shtetin jugperëndimor të Indisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Loading...

Sipas lajmit të “Hindustan Times”, në vend kanë humbur jetën 13 persona gjatë fundjavës.

Zyrtarët theksojnë se temperaturat në veri të vendit janë rritur deri në 41.2 gradë.

Në sezonin e shirave monsun që ndodhin mes muajve qershor dhe shtator çdo vit humbin jetën shumë persona.