Brazili ka shënuar fitore minimale në miqësoren ndaj Uruguait në Londër falë golit të Neymarit nga pika e bardhë.

Në këtë video mund ta shihni se si i ndërhynë Edinson Cavani bashkëlojtarit të tij te Paris Saint-Germaini, Neymarit, shkruan Gazeta Express.

Pas ndërhyrjes Cavani u ndëshkua me karton të verdhë, dhe shkoi te Neymari për t’i ndihmuar që të ngritët, mirëpo pastaj ata dy ndanë disa fjalë mes vete.

Kujtojmë që në fillimi kur u transferua Neymar në PSG, këta dy të fundit nuk kishin raporte të mirë pasi Cavani nuk donte që penalltitë t’i ekzekutojë ylli brazilian. /Gazeta Express/