Shi dhe reshje të lehta dëbore, ja parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Ditën e sotme pritet që të nisin reshjet e shiut, megjithëse të dobëta në  të gjitha qarqete e vendit. IGJEUM ka publikuar sot të dhënat lidhur me parashikimin e motit në vendin tonë.

Ndërkohë që nesër, reshjet do të jenë mesatare në Vlorë, Fier, Durrës dhe Gjirokastër. Nga nesër pritet që të ketë edhe reshje dëbore në veri të vendit, ku në zonat mbi 1500 metër priten reshjet e para.

Era që do të fryjë do të jetë mesatare, ndërkohë që temperaturat minimale do të jenë në zonat malore, ku termometri do të kap 6 gradë, ndërsa vlera maksimale do të jetë në bregdet, ku temperaturat do të shkojnë në 22 gradë.

Për më shumë shikoni tabelën

Tabela e Motit sipas IGJEUM