Është shënuar viktima e parë nga i ftohti në Shqipëri.

Një person i pajetë është gjetur të fshatin Ravonik të Korçës.

Mësohet se 58-vjeçari me Jani Poda, ka qenë duke udhëtuar me biçikletë kur ka humbur ndjenjat dhe më pas ka ndërruar jetë.

Sipas mjekëve, ai ka humbur jetën nga i ftohti.