Roma bën edhe blerjen e dytë (FOTO)

Roma pas Hector Morenos ka bërë edhe një blerje tjetwr.

Sipas mediave italiane, drejtori sportiv i Romës, Monchi, ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Nice, Jean Michael Seri, raporton Drenicapress.

Për mesfushorin e Bregut të Fildishtë, Roma i ka ofruar Nices 35 milion euro.

Francezët kërkojnë 40 milion euro.

Për mesfushorin që shkëlqeu sezonin që lamë pas, interesim kanë shprehur Barcelona dhe PSG./Drenicapress.info/