Real Madrid po kërkon një sulmues të ri.

Real Madrid dëshiron që ta transferoj një sulmues në afatin e janarit.

Skuadra spanjolle nuk është e kënaqur me formën e Karim Benzemas dhe Gareth Bales, andaj po e kërkon një opsion të ri në sulm, përcjell “lajmi.net”.

Real Madrid po mendon që ta transferoj Zlatan Ibrahimovicin në afatin e janarit.

Sulmuesi suedez është në pushim, pasi ka përfunduar sezoni në Amerikë.

Ibrahimovic mund të huazohet te madrilenët, deri në fillim të sezonit të ri në MLS, andaj ky opsion i shkon përshtati edhe LA Galaxy-s, pasi sulmuesi mund të qëndroj në formë. /Lajmi.net/