Real Madrid – Borussia Dortmund, befasi e madhe në pjesën e dytë

Real Madrid e sfidon Borussia Dortmundin në një super-ndeshje që na pret në Ligën e Kampionëve, transmeton arbresh.info. 

Loading...

Real Madrid ka kaluar në avantazh 1:0 me golin e realizuar nga Moyaral në minutën e tetë.

Real e ka arritur edhe golin e dytë për 2:0 me Cristiano Ronaldon në minutën e 13-të.

Aubameyang i ngushton shifrat në 1:2 në minutën e 43-të.

Borussia Dortmund i ka barazuar shifrat në 2:2 në minutën e 48 me Aubameyang.

Real dhe Tottenham janë kualifikuar në këtë grup kurse Dortmund dhe APOEL janë eliminuar.  /arbresh.info/