Ra në tokë dhe shpërtheu në flakë, dalin pamjet e rrëzimit të avionit në Rusi

Një avion me 71 persona në bord, u rrëzua për shkaqe ende të paditura në periferi të Moskës mesditën e djeshme me orën lokale

Ai ishte një avion An-148 dhe ishte nisur për në malet Urale, ndërsa u përplas në tokë vetëm pak minuta pasi ishte ngritur në ajër.

Loading...

Kamerat e sigurisë së një objekti pranë zonës ku ndodhi aksidenti kanë fiksuar momentin e përplasjes (pjesa e sipërme e videos) ku duket se avioni ka shpërthyer në flakë gjigante.