Presidenti Thaçi përkujton Adem Jasharin me këto fotografi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, përmes rrjeteve sociale ka përkujtuar Komandantin legjendar, Adem Jasharin, transmeton Drenica Press

Loading...

Në postimin e presidentit Thaçi, të shoqëruara edhe me dy fotografi shkruan:

Krenarë me Epopenë e UÇK-së! Në fillimet e rezistencës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, së bashku me Komandantin legjendar, Adem Jasharin, Kadri Veselin dhe Jakup Nurën. Tiranë, mars 1993. HTH

Image may contain: 2 people, beard

Image may contain: 1 person, playing a musical instrument and guitar