Policia jep dy versione për të birin e Shpend Maxhunit (Video)

Shefi i Agjencisë së Inteligjencës, Shpend Maxhuni duket të mos jetë i informuar për veprimtaritë dhe shoqërinë e të birit të tij, Shpëtimit.

Ai u ndalua për kontroll nga policia në Zllatar të Prishtinës dhe në makinën e tij u gjetën një revole, një thikë si edhe një cigare me substanca narkotike.

Raporti policor ndryshoi që nga data 12 tetor, kur ndodhi rasti, raporton klankosova.

Por, rasti duket se nisi të trajtohet tek një javë më vonë. Kështu pohoi të shtunën zëvendës-kryeprokurori në Prokurorinë e Prishtinës, Ibrahim Berisha, duke konfirmuar se djali i shefit të AKI-së nuk ishte i vetëm kur u ndal nga policia.