Policia e Kosovës për aksidentin ku humbi jetën një person në Korroticë

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka shkruar për aksidentin e mbrëmshëm në Korroticë, ku humbi jetën një person.

Në raportin zyrtar thuhet:

Viktima mashkull K/Shqiptar i cili ishte duke drejtuar veturën, ka humbur kontrollin duke përfunduar në një shtyllë elektrike. Si pasojë viktima ka pësuar lëndime vdekjeprurëse dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar se viktima nuk ka shenja jete. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.