Mbrapa objektit të Komunës së Mitrovicës ku gjendet parkingu publik, ka ndodhur një plagosje me armë zjarri.

Mësohet se një person ka shtënë në një person tjetër, duke i shkaktuar plagë në kokë, shkruan gazetametro.net.

Viktima ka shpëtuar fatmirësisht, pasi plumbi e ka goditur në një pjesë të kokës. I njëjti është dërguar në Emergjencë për trajtim, dhe tani ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Motivet akoma nuk janë bërë të ditura, mirëpo mësohet se në incident janë përfshirë disa persona.

Policia ka bërë të ditur se po vazhdojnë hetimet, ndërkohë që nuk është mësuar nëse ka të arrestuar për rastin.