Të paktën 6 shqiptarë kanë mbetur të plagosur gjatë një përleshje në vendin e quajtur Geraka, pranë Athinës. Një gjë e tillë vjen një ditë pas vra.sjes së nacionalisti grek Konstantinos Kacifas nga Policia Shqiptare.

Mediat lokale shkruajnë se sherri i përgja.kshëm ndodhi pak para orës 2 të mëngjesit dhe ne vendin e ngjarjes u gjet edhe një pis.toletë. Nga lufta e ashper mbeten 6 te plagosur, pjese e dy grupeve shqiptare e greke qe u perleshen mes tyre.

Sipas informacioneve të para, ngjarja ndodhi në një park në kryqëzimin e rrugëve të Domokos dhe Gerakas. Tre nga të plagosurit u transferuan në Sismanoglio dhe tre të tjerë në Kryqin e Kuq. Policia po heton per shkakun e sherrit dhe nese kishte lidhje me ngjarjen e djeshme ne Shqiperi apo jo.