Foto ilustrim

Sot në orët e hershme të mengjesit ka ndodhur një incident serioz në një kafene në Bujanoc!. Nga goditjet e shumëta i riu M.T (30), është dërguar urgjentish në spital për operacion dhe po lufton me jetën, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Siq mësohet, përleshja mes dy personave: M.T. (30) dhe N.T (1979)  para se t’i merrinin thikat janë fjalosur në një kafene te Bujnacit.

Sipas informacioneve të fundit, N.T ka sulmuar në gjoks me një thikë tridhjetevjeqarion M.T duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

I riu M.T (30) i ka plasur gjaku nga goditjet e shumta dhe është transportuar  urgjentisht në një qendër mjekësore në Vranjë. Sipas njoftimeve nga terreni, lëndimet janë kërcënuese për jetën dhe menjëherë i janë nënshtruar një operacioni.

Sulmuesi  N.T (1979) i ka ikur policisë, ndërsa ështëarrestuar pas pak orësh. Hetimi është në vazhdim.