Ka përfunduar takimi mes Shqipërisë dhe Jordanisë.

Shqipëria dhe Jordania u takuan sonte me fillim nga ora 20:00 në Elbasan Arena, në kuadër të ndeshjeve miqësore, shkruan GazetaBlic

Ky takim përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0.

Kuqezinjtë janë treguar më këmbëngulës në këtë ndeshje, por nuk kanë mundur të gjejnë rrugën e rrjetës.

Shqipëria assesi nuk po arrin të dal nga kriza që e ka kapluar dhe tani nuk i ka punët mirë. Ndeshjen e ardhshme kombëtarja e Shqipërisë e zhvillon të dielën ndaj Izraelit, në udhëtim.

Vlen të theksohet se në ‘Elbasan Arena’ nuk ishin të pranishëm as 2 mijë tifozë.