Burime të gazetametro.net kanë treguar se ai ka marrë 4 plumba në trup.

Metro e ka konfirmuar lajmin në Policinë e Veriut, të cilët kanë konfirmuar se atentati ka ndodhur rreth orës 08:20 dhe lideri serb nuk ka mundur t’u rezistojë plagëve të marra.

Ndryshe, Oliver Ivanovic ka qenë lider i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” para zyrave të të cilës edhe është qëlluar./gazetametro.net.