Gazetari Ilirjan Blloshmi është shprehur se deputetja e Parsë Demokrake, Grida Duma shkon në protesta me atlete Gucci, Addidas dhe taka të larta.

Në një postim në rrjetet sociale gazetari ka shkruar se Grida është goxha pelë dhe se buzkuqi, manikyri dhe makeupi që, ajo vendon në fytyrë tregojnë karshillikun që deputetja ka ndaj popullit.

Më tej Blloshmi shprehet se takat e larta, që mban veshur Grida Duma tregojnë se ajo është pasuruar në kurriz të popullit shqiptar.

Kurse në përfundim të postimit, ai ka kërkuar që Grida Duma të jetë më e kujdeshme.

Postimi i plotë:

Grida! O xhan o shpirt. Se je dhe goxha “pele”(pele nuk eshte fjale ofenduese, andej nga vjen Grida perdoret per kompliment).Buzkuqi, manaqyri, spruco, dora e pare, dora e dyte, e make up-it qe ke vendosur ne fytyre tregon thjeshte karshillikun ndaj popullit.Gucci, addidas, takat e larta tregojne sesi je kamur ne emrin e popullit. Atyre banoreve po ju behet nje genocid nga pushteti. Por duket se dhe opozita eshte ne te njejten linjen me ta. Prandaj o xhan, o yll, me e kujdesshme me keto paraqitjet “gala” ne proteste.