Oferta e çmendur e City për Rahem Sterling

 

Manchester City nuk e ka ndërmend të heq dorë nga pretendimet për të afruar në skuadër yllin e Liverpulit, Rahem Stërling.

Sipas Mirror, City ka bërë gati oferten prej 50 milion funte si dhe sulmuesin boshnjak Edin Dzeko, për ta joshur Liverpulin që të lërë të lirë talentin e saj.

Më herët trajneri i Liverpulit, Brendan Rodgers, ka mohuar çdo alternativë, që Stërling do të largohet nga “Anfield Road”, duke thënë se ai bënë pjesë në projektin afat gjatë të skuadrës.

Raheem Sterling and Edin Dzeko