Të gjithë do të donit të shikonit skuadrën e zemrës në njërën nga pesë stadiumet më të mëdha në botë.

Edhe pse pa ndonjë traditë të mëdha, është Koreja e Veriut që ka stadiumin më të madh në botë, shkruan GazetaBlic.

“Rungrado May Day” është i pari në këtë listë. Ai është stadiumi kombëtar në Korenë e Veriut.

Ka kapacitet prej 150 mijë vendeve, por nuk jemi shumë të sigurt se sa mundësi keni për të shikuar një ndeshje në këtë stadium. Gjithsesi, kjo nuk i heq faktin se është më i madhi në botë.

I dyti në këtë listë renditet “Camp Nou” i Barcelonës, ndërsa nuk mungojnë edhe “Wembley” e “Signal Iduna Park” i Dortmund dhe Stadiumi i Michigan-it.

Ja Fotot:

/GazetaBlic/