Edhe sivjet, Kolegji Turgut Ozal ju ka uruar shqiptarëve festat e 28 dhe 29 Nëntorit përmes nje kënge të përgatitur enkas për këtë rast.

Kënga që titullohet “Rroftë Shqipëria”, këndohet nga Irma Libohova, Juliana Pasha dhe Kastriot Tusha, dhe shoqërohet nga nxënes të kolegjit Turgut Ozal në Tiranë.

Kënga është publikuar ditën e sotme ndërsa ka marrë pëlqimin e publikut duke u shpërndarë masivisht në rrjetet sociale. /albeu.com/