Nis takimi Haradinaj-Markoviq me dyer të mbyllura për demarkacionin

Kryeministri i Malit të Zi, ka arritur në Kosovë, me ç’rast është pritur me nderime shtetërore nga homologu i tij kosovar, Ramush Haradinaj.

Loading...

Para pak çastesh ka filluar edhe takimi mes dy kryeministrave, takim ky që po mbahet me dyer të mbyllura.

Kujtojmë se njëra prej arsyeve kryesore të vizitës së kryeministrit malazez është çështja e demarkacionit, raporton “Zeri.info”.

Haradinaj dhe Markoviq, pritet të dalin me konferencë për media në orën 17:45. /ZËRI/

Image

Image

Image