Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në rrugën “Fehmi Lladrovci” në Fushë Kosovë, gjatë një pike kontrolli zyrtarët policorë kanë ndalur një veturë, ata kanë vërejtur se i dyshuari mashkull K/Shqiptar-pasagjer në veturë, ka hedhur nga dritarja një pistoletë.

I dyshuari është shoqëruar për intervistim dhe me vendim të prokurorit, pistoleta me një karikator të zbrazët është konfiskuar, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti është cilësuar si armëmbajtje pa leje. /Drenia Press/