Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton.

Portieri i Manchester City e priti portierin e Kane në minutën e 66-të, raporton Gazeta Express.

Anglia, megjithatë, wshtw duke fituar 5:3.

No tags for this post.